Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΑΕΚ Παλικάρι ο Εθνικός, υποχρέωσε σε ισοπαλία την ΑΕΚ! (βίντεο)
Παλικάρι ο Εθνικός, υποχρέωσε σε ισοπαλία την ΑΕΚ! (βίντεο)

Παλικάρι ο Εθνικός ο οποίος στάθηκε πολύ καλά απέναντι στην ΑΕΚ στο «Δασάκι» και την υποχρέωσε σε ισοπαλία 0-0.

Ο Εθνικός είχε μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο μέρος με τον Μάζουρεκ στο 5′ και η ΑΕΚ στο 66′ με τον Τρισκόφσκι, όμως καμία ομάδα δεν κατάφερε να σκοράρει.

Αυτή ήταν η τέταρτη σερί ισοπαλία για την ΑΕΚ σε τέσσερα ματς, τρία σε πρωτάθλημα και ένα σε κύπελλο.

Στο πρώτο μέρος ο ρυθμός του αγώνα δεν ήταν και τόσο καλός, με την ΑΕΚ να δυσκολεύεται αρκετά να διασπάσει την άμυνα του Εθνικού, χωρίς να βρει κάποια μεγάλη ευκαιρία. Από την άλλη εξαιρετικά καλά στημένος ο Εθνικός στο αμυντικό κομμάτι, ενώ την μεγαλύτερη ευκαιρία του ημιχρόνου την βρήκε ο Μάζουρεκ στο 5’ με τον Λεάλ να βγάζει τεράστια απόκρουση.

Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ ανέβηκε και μπήκε καλύτερα, χάνοντας δύο μεγάλες φάσεις σε 49’ και 51’  με Τρισκόφσκι και Φαράζ, χωρίς να καταφέρνουν να σκοράρουν.

Η ΑΕΚ συνέχισε να πιέζει και στο 66’ έχασε άλλη τεράστια ευκαιρία με τον Τρισκόφσκι από πολύ κοντά να στέλνει την μπάλα έξω.

Στα τελευταία λεπτά η ΑΕΚ ανέβηκε ακόμα περισσότερο και έψαξε το γκολ, με τον Εθνικό να στέκεται αρκετά καλά και στο τέλος κατάφερε να κρατήσει το ισόπαλο 0-0 και τον βαθμό.

Στους 34 βαθμούς η ΑΕΚ, στους εννέα ο Εθνικός.