Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ Β'ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΡΜΗΣ Συντριβή ο Ερμής με εξάρα εντός έδρας (video)
Συντριβή ο Ερμής με εξάρα εντός έδρας (video)

Μία πολύ εύκολη βραδιά είχε ο Απόλλωνας στο γήπεδο «Αμμόχωστος» μιας και επιβλήθηκε πολύ εύκολα και άνετα με 6-0 του απογοητευτικού Ερμή και πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Η αναμέτρηση σημαδεύτηκε και από τη διακοπή διάρκειας 32 λεπτών που είχαμε στο πρώτο μέρος.

Οι παίκτες του Σοφρώνη Αυγουστή ήταν ανώτεροι από τα πρώτο λεπτό, κυριάρχησαν και επέβαλαν πλήρως τον ρυθμό τους. Ο Ερμής μπήκε μουδιασμένος και το πλήρωσε μιας και στο 8ο λεπτό ο Αγκίρε άνοιξε το σκορ.

Στο 17΄ ήρθε η διακοπή λόγω μπλακ άουτ που διήρκησε 32 λεπτά. Βέβαια με την επανέναρξη του παιχνιδιού ο Απόλλωνας συνέχισε απ’ εκεί που έμεινε. Σκόραρε ένα ακόμη γκολ στο 20ο λεπτό με τον Ματέι και ο Ερμής κατάρρευσε σαν χάρτινος πύργος.

Ακολούθησαν άλλα τέσσερα γκολ με τους Σάλαϊ (33΄), Νταμπό (56΄), Ντιγκινί (64΄) και Μπένσοπ (65΄).

Είναι λογική η συντριβή του Ερμή να φέρει εξελίξεις στην ομάδα της Αραδίππου μιας και ο προβληματισμός είναι τεράστιος μετά από μία τέτοια εμφάνιση και τόσο βαρύ σκορ.

Ερμής: Kαικέ, Δημητρίου, Αίρτον, Μέιρα, Ρουσιάς, Γεμπλί, Ντιας, Γκόμες, Βέσλει, Σισοκό, Φερνάντες

Απόλλων: Μολ, Σακέτι (Μάρκοβιτς 63′), Ντένιτς, Πίττας, Νταμπό (Μπένσοπ 60′), Αγκίρε, Ρομπέρζ, Ντιγκινί, Σάλαι, Γιούστε, Ματέι (Χάμπος 69′)