Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΑΕΚ Ο Άλτμαν «καθάρισε» την Καρμιώτισσα (video)
Ο Άλτμαν «καθάρισε» την Καρμιώτισσα (video)

Με χατ-τρικ του Όμρι Άλτμαν η ΑΕΚ ξεπέρασε το εμπόδιο της Καρμιώτισσας, κέρδισε με το επιβλητικό 4-0 και πάει στην Γαλλία με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία για το ματς με την Ρεν, ενώ μείωσε εκ νέου τη διαφορά από την κορυφή στο -7.

Μεγάλη εμφάνιση και πάλι από τον Άλτμαν, ο οποίος συνέχισε απ’ εκεί που έμεινε με την Ντιναμό Κιέβου, πέτυχε τρία γκολ και έβαλε την σφραγίδα του σε ένα ακόμη παιχνίδι της ομάδας της Λάρνακας.

Ο Ισραηλινός σκόραρε στο 1΄, στο 18΄ και στο 61΄ με πέναλτι και από πολύ νωρίς έβαλε τις βάσεις για να πάρει τη νίκη η ομάδα του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκιούρτσο με ωραίο πλασέ.

ΑΕΚ: Πίριτς, Μίκελ, Κάσας, Λέδες, Ρόμο, Γκαρθία, Μιλίσεβιτς, Ναούμ (75΄Λόπες) Μάμας (64΄Πέρε Πονς) Άλτμαν (64΄Φαράζ) Ασάντε (75΄Γκιούρτσο)

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Κνόμπλοχ, Σελούτσκα, Μαλόνε, Ντούμπια, Κουλιμπαλί, Ελ Αλουχί, Αβραάμ (84΄Καλτσάς) Χούμποτσαν, Μεντίμορετς, Μπεν Σαλάμ (46΄Πονστάφκσι) Ζελάγια.