Home ΣΤΟΙΧΗΜΑ Να σπάσει την κακή παράδοση
Να σπάσει την κακή παράδοση

*Λόγω τιμωρίας της έδρας της από την περσινή σεζόν, η ΑΕΚ υποδέχεται τον Απόλλωνα στο στάδιο «Τάσσος Παπαδόπουλος» Ελευθερία για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος καλαθόσφαιρας ανδρών.

ΑΕΚ: Εκτός έδρας νίκη για την ΑΕΚ την προηγούμενη αγωνιστική, κερδίζοντας με 53-75 τον Αχιλλέα Καϊμακλίου στην «Παλλουριώτισσα Αρένα». Σ’ εκείνο το παιχνίδι οι Λαρνακείς πήραν από νωρίς διαφορά στο σκορ, καταφέρνοντας στην πρώτη περίοδο να προηγηθούν με διαφορά 14 πόντων (15-29), για να πάνε στο ημίχρονο προηγούμενοι με 28-45. Με το τέλος της 3ης περιόδου ο Αχιλλέας μείωσε στους 13, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα της Λάρνακας, παίζοντας καλή άμυνα κατάφερε να περιορίσει τους γηπεδούχους στους 10 πόντους και να πάρει τελικά το δεύτερο ροζ φύλλο αγώνος στη σεζόν με 53-75.

Απόλλωνας: Πρώτη ήττα στη σεζόν για τον Απόλλωνα, χάνοντας στην έδρα του από τον Κεραυνό με 71-80. Καλύτεροι με το ξεκίνημα οι φιλοξενούμενοι, παίρνοντας στο τέλος της πρώτης περιόδου διαφορά εννέα πόντων, πηγαίνοντας στο ημίχρονο με τη διαφορά των έντεκα. Στην τρίτη περίοδο η διαφορά άνοιξε στους 14 (49-63), ενώ στην τέταρτη και τελευταία, οι «γαλάζιοι» κατάφεραν να την ψαλιδίσουν, ωστόσο δεν κατάφεραν να αποτρέψουν την ήττα.

Προϊστορία: Κιτρινοπράσινη υπεροχή στη Λάρνακα, καθώς στις 22 εντός έδρας αναμετρήσεις με αντίπαλο τον Απόλλωνα, η ΑΕΚ μετράει ισάριθμες νίκες.

02.11.12 Basket League Πετρολίνα ΑΕΚ Απόλλωνας 78:70

Για περισσότερους αγώνες για το στοίχημα μπορείτε να επισκεφθείτε την επίσημη ιστοσελίδα της Meridianbet.

EMPTYBET: Δημιουργήστε – Στοιχηματίστε – Κερδίστε!