Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Συντριβή στην Πάφο με πεντάρα για την Ανόρθωση
Συντριβή στην Πάφο με πεντάρα για την Ανόρθωση

Βαριά ήττα γνώρισε η Ανόρθωση στο «Στέλιος Κυριακίδης» από την Πάφο με 5-1. Εν μέσω τόσο προβλημάτων η Ανόρθωση πήγε αποδεκατισμένη στην Πάφο και γνώρισε την συντριβή.

Η ομάδα της Αμμοχώστου κατάφερε να προηγηθεί στο 9΄ με τον Φερέιρα, όμως η συνέχεια ανήκε ολοκληρωτικά στην Πάφο. Ο Ζάιρο στο 11΄ έφερε το ματς στα ίσα, ο Τάνκοβιτς στο 16΄ έκανε το 2-1, ο Γκλοντάρ στο 20΄ το 3-1 και ο Ζάιρο με δεύτερο προσωπικό γκολ έκανε το 4-1 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Στο 70΄ ο Ζάζα διαμόρφωσε το τελικό 5-1. Η Πάφος έχασε και πέναλτι με τον Ζάιρο. Το ματς στιγματίστηκε με τον σοβαρό τραυματισμό του Κεραυνού που μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο.

ΑΕΚ: Πίριτς, Ντιουνκού, Τόνγκια, Σολ, Φαράζ, Λόπες, Γκαρθία, Μιλίσεβιτς, Γκάμα, Πονς, Ρομπέρζ.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Ουζόχο, Μάθιους, Σεμέδο, Στεπίνσκι, Μπασιρού, Σίμιτς, Παναγιώτου, Κούσουλος, Χαμάς, Μίλετιτς, Χαραλάμπους