Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Έμεινε από… καύσιμα στο δεύτερο μέρος
Έμεινε από… καύσιμα στο δεύτερο μέρος

Το πάλεψε, προσπάθησε αλλά αυτή τη φορά δεν τα κατάφερε η Ανόρθωση η οποία ηττήθηκε από την Ομόνοια στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» με 2-0 σε μία αναμέτρηση που για την ομάδα της Αμμοχώστου μπορεί να χωριστεί σε δυο μέρη.

Πρώτο μέρος το πρώτο ημίχρονο όπου μπήκε καλύτερα στο ματς και προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον αντίπαλο αλλά χωρίς αποτέλεσμα, μιας και τις ευκαιρίες που δημιούργησε δεν είχε το καθαρό μυαλό να τις μετατρέψει σε γκολ.

Η Ομόνοια στο ξεκίνημα δεν βρήκε λύσεις αλλά σταδιακά πίεσε και κατάφερε να αποκτήσει μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση στο ματς. Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο όπου η Ανόρθωση έβγαλε κούραση, η Ομόνοια το εκμεταλλεύθηκε, πίεσε και κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην ομάδα του Οκκά η οποία μπορεί να ήθελε αλλά αυτή τη φορά δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από την αναμέτρηση.

Στόχος είναι στα τρία παιχνίδια που έχουν απομείνει να μπορέσει να παρουσιαστεί ανταγωνιστική και να κλείσει όσο γίνεται καλύτερα μία απαιτητική και πολύ δύσκολη σεζόν από κάθε άποψη.