![Ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Νεολαίας Αραδίππου με 6μελη αποστολή στο συνέδριο “European Conference on local youth work and democracy” στις Βρυξέλλες](https://larnakaonline.com.cy/wp-content/uploads/2024/02/429557008_797164005776916_8804038192569099208_n.jpg)
Ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Νεολαίας Αραδίππου με 6μελη αποστολή στο συνέδριο “European Conference on local youth work and democracy” στις Βρυξέλλες
Στο συνέδριο που διοργάνωσε η Βέλγικη Προεδρία του Συμβουλίου της ΕΕ, με θέμα “European Conference on local youth work and democracy” συμμετείχε ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Νεολαίας Αραδίππου.
Το συνέδριο πραγματοποιήθηκε 20-23/2/2024 στις Βρυξέλλες με τον Οργανισμό Νεολαίας Κύπρου να εκπροσωπείται από 6μελή αποστολή. Τον Δήμο Αραδίππου εκπροσώπησε ο Νικόλας Κάρουλλας, Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Νεολαίας.
Μέσα από το συνέδριο, συζητήθηκε ο τομέας του youth work και ο ρόλος του ως προς την ενύσχιση της συμμετοχής των νέων σε τοπικό επίπεδο.
Τα βασικότερα μηνύματα του συνεδρίου ήταν: “Youthless policy is a useless policy” και “Give voice to the youth”!
Διαβαστε επισης