Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΑΕΚ ΚΟΠ: Μέρες και ώρες μέχρι και την 17η αγωνιστική…
ΚΟΠ: Μέρες και ώρες μέχρι και την 17η αγωνιστική…

ΚΟΠ: Μέρες και ώρες μέχρι και την 17η αγωνιστική…



Η ΚΟΠ ανακοινώνει ότι το πρόγραμμα διεξαγωγής των αγώνων από την  5η μέχρι την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta, περιόδου 2022/2023, καθορίστηκε ως ακολούθως:

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 01.10.2022                                                               
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΠΑΦΟΣ FC
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας
20:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου
ΚΥΡΙΑΚΗ, 02.10.2022
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΑΡΗΣ Λεμεσού
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΑΕΛ Λεμεσού
ΔΕΥΤΕΡΑ, 03.10.2022
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – NEA ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου
19:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 07.10.2022                                                          
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών
ΣΑΒΒΑΤΟ, 08.10.2022
19:00 ΠΑΦΟΣ FC – E.N. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς
ΚΥΡΙΑΚΗ, 09.10.2022
18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας – ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας
19:00 ΑΡΗΣ Λεμεσού – ΑΕΚ Λάρνακας
ΔΕΥΤΕΡΑ, 10.10.2022
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας


7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 14.10.2022
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΠΑΦΟΣ FC
ΣΑΒΒΑΤΟ, 15.10.2022
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου
ΚΥΡΙΑΚΗ, 16.10.2022
18:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΑΕΛ Λεμεσού
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας
ΔΕΥΤΕΡΑ, 17.10.2022
19:00 AΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΑΡΗΣ Λεμεσού
19:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας
19:00 OMONOIA Λευκωσίας – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 21.10.2022                                                                         
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς
19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ/σίας – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
ΣΑΒΒΑΤΟ, 22.10.2022
18:00 ΠΑΦΟΣ FC – OΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας
20:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΑΕΚ Λάρνακας
ΚΥΡΙΑΚΗ, 23.10.2022
17:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας
19:00 ΑΡΗΣ Λεμεσού – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΔΕΥΤΕΡΑ, 24.10.2022
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμμοχώστου

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 28.10.2022                                                          
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΑΕΛ Λεμεσού
ΣΑΒΒΑΤΟ,  29.10.2022
17:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμμοχώστου – ΠΑΦΟΣ FC
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας
ΚΥΡΙΑΚΗ, 30.10.2022
17:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας
ΔΕΥΤΕΡΑ, 31.10.2022
19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΡΗΣ Λεμεσού

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 04.11.2022                                                                         
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 05.11.2022
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου
ΚΥΡΙΑΚΗ, 06.11.2022
17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΠΑΦΟΣ FC
ΔΕΥΤΕΡΑ, 07.11.2022
18:00 ΑΡΗΣ Λεμεσού – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΑΕΚ Λάρνακας
20:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕΜΠΤΗ,  10.11.2022
19:00 ΠΑΦΟΣ FC – ANOΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 11.11.2022
19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – ΑΡΗΣ Λεμεσού
ΣΑΒΒΑΤΟ, 12.11.2022
17:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας
ΚΥΡΙΑΚΗ, 13.11.2022
17:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΑΕΛ Λεμεσού
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 25.11.2022             
19:00 ΑΡΗΣ Λεμεσού – ΠΑΦΟΣ FC
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 26.11.2022
17:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς
17:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
ΚΥΡΙΑΚΗ, 27.11.2022
17:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου
ΔΕΥΤΕΡΑ, 28.11.2022
19:00 OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ/σίας – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,  02.12.2022
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΕΚ Λάρνακας
ΣΑΒΒΑΤΟ, 03.12.2022
19:00 ΠΑΦΟΣ FC – OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας
ΚΥΡΙΑΚΗ, 04.12.2022
17:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου – ΑΡΗΣ Λεμεσού
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΑΕΛ Λεμεσού
ΔΕΥΤΕΡΑ, 05.12.2022
19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 09.12.2022                                                                                        
19:00 ΠΑΦΟΣ FC – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς- ΑΕΚ Λάρνακας
ΣΑΒΒΑΤΟ, 10.12.2022
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ/σίας
ΚΥΡΙΑΚΗ, 11.12.2022
17:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΑΡΗΣ Λεμεσού                                                 
ΔΕΥΤΕΡΑ, 12.12.2022
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕΜΠΤΗ, 15.12.2022
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΕΛ Λεμεσού
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 16.12.2022
19:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας
19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας – ΑΡΗΣ Λεμεσού
ΣΑΒΒΑΤΟ, 17.12.2022
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας –ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου
ΔΕΥΤΕΡΑ, 19.12.2022                                                 
19:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΠΑΦΟΣ FC

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ, 21.12.2022                                                                
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – ΑΕΚ Λάρνακας
ΠΕΜΠΤΗ, 22.12.2022
19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
19:00 ΑΡΗΣ Λεμεσού – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 23.12.2022
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών
ΣΑΒΒΑΤΟ, 24.12.2022
17:00 ΠΑΦΟΣ FC – AKΡΙΤΑΣ Χλώρακας

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΔΕΥΤΕΡΑ, 02.01.2023
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου
ΤΡΙΤΗ, 03.01.2023          
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΕΛ Λεμεσού
ΤΕΤΑΡΤΗ, 04.01.2023
19:00 AKΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου
19:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΠΑΦΟΣ FC
ΠΕΜΠΤΗ, 05.01.2023
19:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΑΡΗΣ Λεμεσού

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ:

Για τον καταρτισμό του προγράμματος λόγω της συμμετοχής τριών ομάδων μας σε φάση ομίλων των διοργανώσεων της UEFA, ο καθορισμός των αγώνων τους στην 6η και την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta, για αγώνες που είναι ορισμένοι στο ίδιο στάδιο, έγινε μετά από κλήρωση στην οποία προσκλήθηκαν εκπρόσωποι όλων των ενδιαφερομένων ομάδων.

Βάση της κλήρωσης για την 6η αγωνιστική ο αγώνας Άρης – ΑΕΚ θα διεξαχθεί Κυριακή 9 Οκτωβρίου και ο αγώνας Ανόρθωση – Απόλλων Δευτέρα 10 Οκτωβρίου και για την 8η αγωνιστική ο αγώνας Ολυμπιακός – Απόλλων θα διεξαχθεί την Παρασκευή 21 Οκτωβρίου και ο αγώνας ΑΠΟΕΛ – ΑΕΚ το Σάββατο 22 Οκτωβρίου.

Σημειώνεται επίσης, ότι οι ώρες των έναρξης αγώνων ενδέχεται να διαφοροποιηθούν.





Send this to a friend