Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ «Διπλό» ηρεμίας για την «Κυρία» (βίντεο)
«Διπλό» ηρεμίας για την «Κυρία» (βίντεο)

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Ανόρθωση κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες και να πάρει τους τρεις βαθμούς απέναντι στην Καρμιώτισσα την οποία και κέρδισε 2-0 εκτός έδρας.

Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης η ομάδα του Μίλανιτς κατάφερε να πάρει τη νίκη και να επιστρέψει στις επιτυχίες. Ο Αμπαρτζουμιάν άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Χριστοδουλόπουλου, ενώ στο δεύτερο μέρος ο Νινγκά στο 59΄ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του πετυχαίνοντας το τρίτο του φετινό γκολ.

Με πρόβλημα τραυματισμού αποχώρησε στο πρώτο μέρος ο Χριστοδουλόπουλος.

Καρμιώτισσα: Κλoμπλοχ, Σελούτσκα, Μαλόνε, Χούμποτσαν, Ελ Αλουχί, Μεντιμόρετς, Χουσπμάουερ, Καλτσάς, Χατζηβασίλη (Ζελάγια 58′), Μπεν Σαλάμ, Ντούρις

Ανόρθωση: Λόρια, Μπαϊσίνιο, Αρτυματάς, Κορέια, Λάζαρος (Ιωάννου 35′), Εμπραλίτζε (Ράντονιτς 71′), Αμπαρτζουμιάν, Σάμπο (Πάντσεον 87′), Νίνγκα (Ουαρίς 71′), Κορέα, Ουάρντα (Μηνάς 87′)