Home ΣΤΟΙΧΗΜΑ Η ασταθής και η πειστική
Η ασταθής και η πειστική

*Μεγάλο παιχνίδι αναμένεται να διεξαχθεί απόψε στο «ΡαμόνΣάντσεθΠιθχουάν» με τη Σεβίλλη να υποδέχεται τη Βαλένθια για την 6η αγωνιστική της Λα Λίγκα.

1617: Sevilla FC – Valencia CF 20:30 («Ramón Sánchez Pizjuán»)

Σεβίλλη: Σ’ ένα παιχνίδι γενικά ισορροπημένο και χωρίς πολλές καλές στιγμές, η Σεβίλλη έμεινε στη λευκή ισοπαλία εκτός έδρας με τη ΡεάλΣοσιεδάδ. Έτσι οι «ανδαλουσιάνοι» έφυγαν από το «Σαν Σεμπαστιάν» με το βαθμό, ενώ στο 27′ οι γηπεδούχοι είχαν απολέσει πέναλτι με τον Οϊαρθάμπαλ.

Αγωνιστικά νέα: Αμφίβολοι οι Φερνάντο (αμυντικός μέσος) και Σούσο (εξτρέμ). Ο δεύτερος απουσίασε και την Κυριακή.

Πιθανή ενδεκάδα:Μπόνο, Νάβας, Κουντέ, Ντ. Κάρλος, Ακούνια, Ράκιτιτς, Ντιλέινι, Χορδάν, Όσκαρ, Μιρ, Οκάμπος.

Βαλένθια: Από την πρώτη της φετινή ήττα με 1-2 από τη Ρεάλ προέρχεται η Βαλένθια σ’ ένα ματς που κρατούσε το τρίποντο μέχρι το 85′, όμως απ’ εκεί και πέρα οι «μερέγκες» με δύο γκολ στα επόμενα δύο λεπτά έφεραν τούμπα το παιχνίδι. Γενικά οι «νυχτερίδες» είχαν καλή παρουσία, όμως στα τελευταία λεπτά η αδράνειά τους έδωσε στη Ρεάλ το δικαίωμα να τους τιμωρήσει.

Αγωνιστικά νέα: Ξανά εκτός ο Τσέρισεφ (εξτρέμ). Εκτός και οι διεθνείς Γκαγιά (αριστερό μπακ), Σολέρ (χαφ) και Κορέια (δεξί μπακ).

Πιθανή ενδεκάδα:Μαμαρντασβίλι, Φουλκιέ, Γκαμπριέλ, Αλντερέτε, Λάτο, Μούσα, Βας, Γκιγιαμόν, Ντουρό, Μάξι Γκόμες, Γκιέδες.

Προϊστορία: Στις τελευταίες 10 αναμετρήσεις που έγιναν στο «ΡαμόνΣάντσεθΠιθχουάν» η Σεβίλλη έχει καταγράψει έξι νίκες, ενώ η Βαλένθια δύο. Επίσης άλλες δύο φορές ο μεταξύ τους αγώνας ολοκληρώθηκε ισόπαλος.

24.09.11 La Liga Σεβίλλη Βαλένθια 1:0

**Πιο πειστικά δείγματα έδειξε ως ομάδα η Βαλένθια, η οποία κάλλιστα μπορεί φέτος για την υπέρβαση, κόντρα σε μια Σεβίλλη που έχει ακόμη περιθώρια βελτίωσης, αφού της λείπει για την ώρα η σταθερότητα. (2-3 γκολ στο 1,96, μία από τις ψηλότερες αποδόσεις της αγοράς, Meridianbet).

MOBILEAPPLICATIONBONUS: Στοιχηματίστε από το κινητό σας και πάρτε έξτρα μπόνους!