Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΑΕΚ Ο Ολατούντζι έκρινε το πρώτο φιλικό της ΑΕΚ (βίντεο)
Ο Ολατούντζι έκρινε το πρώτο φιλικό της ΑΕΚ (βίντεο)

Νίκη με γκολ του Ολατούντζι πήρε η ΑΕΚ. Δείτε πιο κάτω την ενημέρωση από την επίσημη ΑΕΚ:

To πρώτο φιλικό προετοιμασίας έδωσε η ομάδα μας, που αντιμετωπίσε την Δόξα στο AEK ARENA και επικράτησε με 1-0. Το φιλικό μεταδόθηκε από το AEK LARNACA TV.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

AEK (David Catala): Ruben, Thandi, Gustavo, Romo, Mikel, Αναστασίου, Εγγλέζου, Σιαθάς, Ναούμ, Κωνσταντίνου, Thiago.
Στον δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Τούμπας, Truyols, Spirovski, Angel, Fernandez, Olatunji, Στεφάνου, Χριστοφόρου, Ράσπας, Καλαϊτζής, Μακρής.

Δόξα (Κώστας Σακκάς): Ορφανίδης, Χριστοφή, Padic, Κωμοδίκης, Kovasevic, Καλλής, Τrajchevski, Εbralidze, Oliveira, Dias, Οκκαρίδης.
Στον πάγκο: Shishkovski, Karamoko, Βασιλείου, Σοφοκλέους, Balde, Sadik, Μιχαηλίδης, Οικονομίδης, Rodenas, Asamoah.

Διαιτητές: Κυριάκος Χριστοδούλου (Στέφανος Αναστασίου, Αδάμος Βασιλείου, Κυριάκος Αθανασίου).

Κίτρινες: –

Η live streaming μετάδοση της αναμέτρησης από το ΑΕΚ LARNACA TV:

Οι καλύτερες φάσεις της αναμέτρησης:

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση.
10′ Σούτ του Σιαθά από το ύψος της μεγάλης περιοχής, στην αγκαλιά του αντίπαλου τερματοφύλακα.
15′ Δοκάρι για την ομάδα μας, μετά το απευθείας φάουλ του Thiago από πλάγια θέση.
45′ Tέλος πρώτου ημιχρόνου.
46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
47′ Μπαλιά του Fernandez, o Olatunji δεν πρόλαβε να βρει την μπάλα με το κεφάλι.
50′ ΓΚΟΛ! 1-0 για την ομάδα μας, με τον Olatunji να σκοράρει από κοντά μετά την αντεπίθεση και την πάσα του Μακρή.
67′ O Olatunji εκμεταλλεύτηκε το λάθος, απέφυγε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά το σουτ από δύσκολη θέση πέρασε έξω.
74′ Ο Olatunji και πάλι πήρε την μπάλα, αλλά κλείστηκε όταν έφτασε στην αντίπαλη περιοχή.
90′ Τέλος της αναμέτρησης.