Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΑΕΚ Δύσκολη μέρα για την ΑΕΚ – ο Άρης έδειξε τα δόντια του
Δύσκολη μέρα για την ΑΕΚ –  ο Άρης έδειξε τα δόντια του

Δύσκολη μέρα για την ΑΕΚ – ο Άρης έδειξε τα δόντια του

Πολύ μέγαλη νίκη πέτυχε ο Άρης απέναντι στην ΑΕΚ μέσα στο Τσίρειο. Ένας πρώην ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ ο Ματίας Σπόλιαριτς αυτός έκανε την διαφορά με δικό του γκολ, ο Άρης κατάφερε να προηγηθεί στο δεύτερο ημίχρονο και στην συνέχεια ο Τσιαβέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για την ομάδα της Λεμεσού.

Η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο είχε κάποιες καλές στιγμές, δημιούργησε κάποιες προυποθέσεις αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει. Στο δεύτερο όμως ημίχρονο ήταν πολύ κακή χωρίς τελικές φάσεις και χωρίς να μπορέσει να γίνει ιδιαίτερα επικύνδινη μπροστά στην εστία του Άλβες.

Η ήττα για την ΑΕΚ την φέρνει πίσω σε σχέση με τους αρχικούς τις στόχους, έχασε μια πολύ μεγάλη ευκαιρία ετσι ώστε να πλησιάσει την κορυφή. Και σίγουρα ο Καταλά θα πρέπει να βρεί τι είναι αυτό ποτ φταίει στην ομάδα και δεν μπορεί στα δύσκολα να δηλώσει παρών και να κάνει ενα βήμα πάρα πέρα.