Home ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΝΕΑ Ο Μίλαν Τραΐκοβιτς κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στα 110μ. εμπόδια Α΄ Κατηγορίας
Ο Μίλαν Τραΐκοβιτς κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στα 110μ. εμπόδια Α΄ Κατηγορίας

Το αργυρό μετάλλιο στα 110 μ. εμπόδια κατέκτησε ο Μίλαν Τραΐκοβιτς μετά την ολοκλήρωση του αγωνίσματος και για την Α΄ Κατηγορία, στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες που διεξάγονται σε Κρακοβία και Μαλοπόλσκα.

Σύμφωνα με τον απεσταλμένο της ΕΑΚ, ο Μίλαν Τραΐκοβιτς τερμάτισε πρώτος με χρόνο 13.38 στην κούρσα της Β’ Κατηγορίας στον αγώνα που έγινε την Τετάρτη (21/6) και περίμενε τα αποτελέσματα της Α’ Κατηγορίας.

Από τη στιγμή που μόνο ο Ελβετός Τζέισον Τζόζεφ είχε καλύτερο του χρόνο (13.12) ο Μίλαν Τραΐκοβιτς είναι δεύτερος, παίρνοντας το αργυρό μετάλλιο. Το χάλκινο μετάλλιο πάει στον Ισπανό Ενρίκε Γιοπίς (13.44).

Αξίζει να σημειωθεί ότι δεν θα γίνει απονομή, αφού ο Τραΐκοβιτς αποχώρησε από την Πολωνία με την ολοκλήρωση των υποχρεώσεων της εθνικής Κύπρου.

Μετά από το χάλκινο των Ειρήνη Κοντού (Καράτε) και Κυριακής Κουττούκη (Ταεκβοντό), ήρθε το τρίτο μετάλλιο για την εθνική Κύπρου με τον Μίλαν Τραΐκοβιτς.