Home ΛΑΡΝΑΚΑ Βροχή τα γκολ στο Παπαδόπουλος
Βροχή τα γκολ στο Παπαδόπουλος

Γκολ και θέαμα πρόσφεραν στο απογευματινό φιλικό η Ανόρθωση και ο Ερμής. Οι δυο ομάδες αποζημίωσαν με έξι τέρματα τους φίλους που παρακολούθησαν το παιχνίδι. Τελικό σκορ 3-3.

Στο ανεπίσημο ντεμπούτο του Ρικάρντο Λαβόρδε, ο οποίος πήρε φανέλα βασικού από τον Ρόνι Λέβι, η Ανόρθωση εξήλθε ισόπαλη 3-3 με τον Ερμή.

Οι κυανόλευκοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι, όμως, ήταν οι φτεροπόδαροι που προηγήθηκαν με 2-0 προτού ολοκληρωθεί το ημίχρονο, με γκολ του Κεϊτά.

Ο Ιγκεμπόρ μείωσε σε 2-1, όμως, το αυτογκόλ του Σίλντενφελντ -έπειτα από ασυνεννοησία με τον Φιλγκέιρα- έδωσε εκ νέου προβάδισμα δυο τερμάτων στους φιλοξενούμενους.

Στο 61ο και στο 76ο λεπτό ο Μίχαλ Ντούρις με κοντινές προβολές έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Ανόρθωση: Φιλγκέιρας, Κοφί, Σίλντενφελντ, Ντουγκλάο, Εγγλεζου, Βίκτορ, Ιγκιεμπόρ, Ράγιος, Λαβόρδε, Μικελτάντζε, Ντούρις

* Εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες Στρούνα και Πράνιτς

Ερμής: Αραμπατζής, Σάντρο, Βολκόβ, Κουατσίκα, Μαλόν,Μαρτίνιουκ, Μπάουμαν, Ντίντακ, Γεωργίου, Μέλο, Κειτά