Home ΛΑΡΝΑΚΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ Αυτό είναι το επίσημο πρόγραμμα του Κατακλυσμού 2018!
Αυτό είναι το επίσημο πρόγραμμα του Κατακλυσμού 2018!

Αυτό είναι το επίσημο πρόγραμμα του Κατακλυσμού 2018!

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ: ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25 ΜΑΙΟΥ

8:00 μ.μ. – 8:30 μ.μ.

ΕΝΑΡΚΤΗΡΙΑ ΠΑΡΕΛΑΣΗ

Λαμβάνουν μέρος:

Μαζορέτες,

Φιλαρμονική Αστυνομικής Δύναμης Κύπρου,

Φιλαρμονική Δήμου Λάρνακας,

Πολιτιστικοί ομίλοι, χορευτικά συγκροτήματα,

Ναυτικός Όμιλος Λάρνακας,

Πρόσκοποι, Ναυτοπρόσκοποι, Αεροπρόσκοποι,

Οδηγοί, Ναυτοδηγοί, Οδοιπόροι Αγάπης,

298ον Σύστημα Ναυτοπροσκόπων Ζήνων

Φιλαρμονική ΕΔΟΝ Περβολιών

8:30 μ.μ. – 8:50 μ.μ.

Τελετουργικό έναρξης

Κυπριακή μουσική με εναλλακτικά όργανα

με τον ΛΕΥΤΕΡΗ ΜΟΣΧΟΒΙΑ και την ομάδα του

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ

από τον Δήμαρχο Λάρνακας

κ. Ανδρέα Βύρα

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ

από τον Υπουργό Εσωτερικών

κ. Κωνσταντίνο Πετρίδη

8:55 μ.μ. – 9:25 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΒΑΣΙΛΙΤΖΙΑ

παρουσιάζει το πρόγραμμα

«Τα ερωτικά της Κύπρου»

Kαλλιτεχνική διεύθυνση: Αντώνης Λαζάρου

Συνθέσεις / διασκευές / ενορχηστρώσεις: Αδάμος Κατσαντώνης, Κούλης Θεοδώρου

Χοροδιδασκαλία: Ζαχαρίας Κερτεπενέ, Μαρία Δημητρίου

Διεύθυνση / διδασκαλία μουσικής: Δρ. Λουκία Λαζάρου

9:30 μ.μ. – 10:00 μ.μ.

Το Χορευτικό συγκρότημα ΑΡΑΔΙΠΠΟΣ – ΚΑΡΟΤΣΕΡΗΣ

παρουσιάζει το «Κυπριακό παραδοσιακό γλέντι»

με τραγούδι, χορό και τσιαττιστά

Τραγούδι: Μαρία Κοφού

Βιολί: Σπύρος Δημητρίου

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης

Τσιαττιστά: Δημήτρης Τζιαμπάζης, Σάββας Δημητρίου, Βασίλης Βασιλακκάς, Αντώνης Νικολάου

10:05 μ.μ. – 00:00

Συναυλία με τον

Κύπριο τραγουδιστή

ΣΤΑΥΡΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

με τον μαέστρο Λάζαρο Παλάσκα

ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΜΑΙΟΥ

7:30 μ.μ. – 8:30 μ.μ.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΚΥΠΡΙΑΚΩΝ ΧΟΡΩΝ

Κατηγορίες: Μέχρι 16 χρονών και άνω των 16 χρονών

Βιολί: Μωυσής Παπαμωυσέως

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης

8:35 μ.μ – 8:50 μ.μ.

Ο Λαογραφικός Όμιλος ΖΟΡΜΠΑΣ

παρουσιάζει ελληνικούς λαϊκούς χορούς

Χορογραφίες: Δημήτρης και Δέσπω Κόνσολου

8:55 μ.μ – 9:10 μ.μ.

Ο Λαογραφικός Όμιλος ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΣΕΚ

Λάρνακας – Αμμοχώστου

παρουσιάζει ελληνικούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Σοφοκλής Χαραλαμπίδης

9:15 μ.μ – 9:45 μ.μ.

Η ΑΝΝΙΤΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΟΥΡΟΥΛΛΑΣ

και η ΈΛΕΝΑ ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ

με το 7μελές τους σχήμα

σε ένα Αφιέρωμα στον Μάριο Tόκα

Κιθάρα: Δημήτρης Σουρουλλάς

Μπουζούκι / βιολί: Θεόδουλος Βακανάς

Ηλεκτρικό μπάσο: Μιχάλης Μιχαήλ

Κρουστά: Ανδρέας Ευστρατίου

Πιάνο / γενική επιμέλεια: Μάρα Φιλίππου

9:50 μ.μ. – 10:05 μ.μ.

Το Χορευτικό Συγκρότημα

ΚΙΜΩΝ Ξυλοτύμπου

παρουσιάζει κυπριακούς χορούς

Χοροδιδάσκαλος: Χριστάκης Κορυζής

10:10 μ.μ. – 10:50 μ.μ.

THE GODFATHER – Magic Beyond Illusion Ο δημοφιλής Mentalist Χρίστος Σφηκουρής

γνωστός με το ψευδώνυμο “The Godfather” παρουσιάζει «Μαγεία πέραν της Οφθαλμαπάτης»

10:55 μ.μ. – 11:10 μ.μ.

Ο Λαογραφικός Όμιλος ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΑΣΣΙΩΤΗΣ 1957

της ΟΜΟΝΟΙΑΣ Άσσιας

παρουσιάζει κυπριακούς χορούς

Χοροδιδάσκαλοι: Παναγιωτης Κκουτής, Γιαννάκης Τσικουρής,

Χρίστος Χαραλάμπους

11:15 μ.μ. – 1:00 π.μ.

Συναυλία

ΚΩΣΤΑ ΜΑΚΕΔΟΝΑ και ΓΙΩΤΑΣ ΝΕΓΚΑ

με τη συνοδεία της ορχήστρας τους

Συμμετέχουν:

Κατερίνα Παράσχου, Ανδρέας Ελεσνιτσαλης

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΜΑΙΟΥ

7:00 μ.μ. – 11:00 μ.μ.

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ

ΚΥΠΡΙΑΚΩΝ ΠΟΙΗΜΑΤΩΝ,

ΕΡΩΤΙΚΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ &

ΤΣΙΑΤΤΙΣΜΑΤΩΝ

Βιολί: Μωυσής Παπαμωυσέως

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης

11:05 μ.μ. – 11:20 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΑΝΤΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

παρουσιάζει λαϊκούς χορούς

Χορογραφίες: Άντρη Γεωργίου

11:25 μ.μ. – 11:40 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΒΡΑΚΟΦΟΡΟΙ

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Κώστας Ανδρέου και Μιράντα Προκοπίου

11:45 μ.μ. – 1:00 μ.μ.

Το παραδοσιακό μουσικό σχήμα ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ ΧΑΤΖΗΑΔΑΜΟΥ

παρουσιάζει παραδοσιακά, σμυρναίικα, ρεμπέτικα τραγούδια

και επιλογές από την πρόσφατη

δισκογραφική της δουλειά «Αρχάγγελος»

Τραγούδι: Βασιλική Χατζηαδάμου

Βιολί / καλλιτεχνικός υπεύθυνος: Παύλος Μιχαηλίδης

Βιολί: Παύλος Μιχαηλάς

Κιθάρα / μπουζούκι / ούτι: Παντελής Ιωνά

Λαούτο / ούτι: Ανδρέας Ανδρέου

Κανονάκι: Ηλίας Μαντικός

Κοντραμπάσο: Κώστας Χαλλούμας

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

ΔΕΥΤΕΡΑ 28 ΜΑΙΟΥ

7:30 μ.μ. – 8:30 μ.μ.

Διαγωνισμοί

ΑΥΛΟΥ – ΜΠΑΛΟΥ

Βιολί: Μωυσής Παπαμωυσέως

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης

8:35 μ.μ. – 9:05 μ.μ.

Το Μουσικό Σχήμα του ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΜΑΠΠΟΥΡΑ

παρουσιάζει παραδοσιακά κυπριακά

και σμυρναίικα τραγούδια

Τραγούδι: Κυριάκος Μαππούρας

Βιολί: Μωυσής Παπαμωυσέως, Κατερίνα Παναγιώτου

Κρουστά: Μαρία Κραμβή

Μουσική επιμέλεια: Γιώργου Λειβαδιώτη

9:10 μ.μ. – 9:25 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΘΑΝΑΣΙΑ

παρουσιάζει λαϊκούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Γιώργος Θεοδούλου

9:30 μ.μ. – 10:00 μ.μ.

Ευχάριστο μουσικό πρόγραμμα

με την Κύπρια τραγουδίστρια

ΕΥΗ ΚΑΠΑΤΑΗ

10:05 μ.μ. – 10:35 μ.μ.

Το Μουσικό Σχήμα ΗΣΙΟΔΟΣ

παρουσιάζει σμυρναϊκά

και νησιώτικα τραγούδια

Ερμηνεία / λαούτο: Ευθύμιος Παπαδόπουλος

Ερμηνεία: Νάσια Τραχωνίτου

Σαντούρι: Βερόνικα Αλωνεύτου

Βιολί: Χαράλαμπος Τσόκκος

Πιάνο: Σταύρος Σταύρου

10:40 μ.μ. – 11:00 μ.μ.

Μουσικό πρόγραμμα

με τη ΣΤΑΛΩ ΠΑΤΣΙΑ

11:00 μ.μ. – 1:00 π.μ.

Συναυλία του

ΣΑΚΗ ΡΟΥΒΑ

με τη συνοδεία της ορχήστρας του

ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

Τρίτη 29 ΜΑΙΟΥ

8:00 μ.μ. – 9:00 μ.μ.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ

ΠΑΙΔΙΚΟΣ

9:05 μ.μ. – 9:20 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΟΜΟΝΟΙΑ Αραδίππου

παρουσιάζει ελληνικούς λαϊκούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Παύλος Μιχαηλάς,

Λούκας Πάρτου, Δημήτρης Πιτσιλλής

9:25 μ.μ. – 9:45 μ.μ.

Το μουσικό σχήμα TRIPLE L.A.V.

σε ένα ευχάριστο μουσικό πρόγραμμα

Συντελεστές: Λευτέρης Τσιακούπης, Άννα Λοΐζου,

Βαλεντίνος Χαραλάμπους

9:50 μ.μ. – 10:05 μ.μ.

Ο Χορευτικός Όμιλος ΠΥΡΓΩΝ

παρουσιάζει ελληνικούς λαϊκούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Έλενα Σάββα, Γιώργος Καμηλάρης

10:10 μ.μ. – 00:00

Το Μουσικό Σχήμα του ΜΙΧΑΛΗ ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ

παρουσιάζει την πορεία του έντεχνου κυπριακού τραγουδιού

από τον Αχιλλέα Λυμπουρίδη,

στον Αρμάνδο Τζοζεφέν και τον Κωστή Κωστέα

Τραγούδι: Δήμητρα Χατζημιχαήλ

Επιλογή τραγουδιών / ενορχήστρωση: Μιχάλης Χατζημιχαήλ

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

ΤΕΤΑΡΤΗ 30 ΜΑΙΟΥ

6:00 μ.μ. – 6:10 μ.μ.

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ από τον Δήμαρχο Λάρνακας

κ. Ανδρέα Βύρα

6:15 μ.μ. – 6:30 μ.μ.

Το Χορευτικό Συγκρότημα του

Πολιτιστικού Ομίλου ΣΥΝΑΠΑΝΤΗΜΑ ΑΓΑΠΗΣ

παρουσιάζει κυπριακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Χριστίνα Δημητρίου

6:35 μ.μ. – 7:15 μ.μ.

Το μουσικό σχήμα ΑΙΓΑΙΟΠΕΛΑΓΙΤΙΚΑ

παρουσιάζει κυπριακά και νησιώτικα τραγούδια

Βιολι: Ιωσήφ Πουλλής

Τραγούδι / βιολί: Βάσω Νικολή

Κιθάρα / τραγούδι: Ανδρέας Πιττίρης

Τουμπερλέκι: Ξενής Ξενή

7:20 μ.μ. – 7:50 μ.μ.

Το Μουσικό σχήμα Η ΑΝΑΤΟΛΗ

παρουσιάζει το μουσικό πρόγραμμα «Οι ρίζες μας»

με παραδοσιακά τραγούδια της Κύπρου

και τραγούδια Κυπρίων συνθετών

Τραγούδι: Ηλίας Κουλουμής, Πέτρος Κουλουμής, Μαρία Κουλουμή

Μουσική επιμέλεια: Ηλίας Κουλουμής

——————-

8:00 μ.μ. – 9:00 μ.μ.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ

9:05 μ.μ. – 9:20 μ.μ.

Ο Λαογραφικός Πολιτιστικός Όμιλος ΤΡΙΔΑΤΑ Λιβαδιών

παρουσιάζει ένα κυπριακό χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Χρίστος Σιουκρής, Εμανουέλλα Σιέρκουλα

9:25 μ.μ. – 9:40 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ

Βορόκλινης και Συνοικισμού

παρουσιάζει κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδάσκαλος: Μιχάλης Μιχαήλ

9:45 μ.μ. – 10:15 μ.μ.

Συναυλία με τον ΝΙΚΟ ΤΡΙΚΚΗ

και την ορχήστρα του

10:20 μ.μ. – 10:35 μ.μ.

Ο Χορευτικός Όμιλος ΑΓΚΑΛΗ Μακράσυκας

παρουσιάζει κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς

10:40μ.μ. – 1:00 π.μ.

Συναυλία των ONIRAMA

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ Η ΝΙΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Την εμφάνιση της Νίκης Νικολάου επιμελείται το κατάστημα «RIVA Boutique» (Οδός Ζήνωνος Πιερίδη 2, Πλατεία ΠΑΛΛΑΣ, Λάρνακα)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25 ΜΑΙΟΥ

8:00 μ.μ. – 8:45 μ.μ.

ΠΑΡΕΛΑΣΗ

8:50 μ.μ. – 9:10 μ.μ.

Το Παιδικό Τμήμα του Χορευτικού Συγκροτήματος

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΣΕΚ Λάρνακας – Αμμοχώστου

παρουσιάζει ελληνικούς και κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Δήμητρα Φωκά

9:15 μ.μ. – 9:35 μ.μ.

Η Σχολή Χορού DANCING ART της Λένα Θεοδώρου

παρουσιάζει σύγχρονο χορό, hip hop, break dance

και λατινοαμερικάνικους χορούς

Χορογραφίες: Λένα Θεοδώρου, Άντρια Χρίστου,

Κυριάκος Ανδρέου, Όλγα Πουπνόβα

9:40 μ.μ. – 10:00 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΠΕΡΚΑΛΛΟΣ

παρουσιάζει κυπριακούς χορούς του σήμερα

Χοροδιδάσκαλος: Μάριος Πατσιάς

10:05 μ.μ. – 10:35 μ.μ.

Ευχάριστο μουσικό πρόγραμμα

με τον Κύπριο τραγουδιστή

ΜΑΡΙΟ ΟΡΦΑΝΙΔΗ

ΠΥΡΟΤΕΧΝΝΗΜΑΤΑ

ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΜΑΙΟΥ

7:00 μ.μ. – 7:45 μ.μ.

Ο Ταχυδακτυλουργός JOHN BOX OF SURPRISES

παρουσιάζει μαγικά τρικς

7:50 μ.μ. – 8:10 μ.μ.

Η Σχολή Χορού BELLY DANCE ACADEMY

παρουσιάζει ανατολίτικους χορούς

Χοροδιδασκαλία: Βαλεντίνα Δημητρίου

8:15 μ.μ. – 8:35 μ.μ.

Ο Λαογραφικός Πολιτιστικός Όμιλος ΤΡΙΔΑΤΑ Λιβαδιών

παρουσιάζει ένα λαϊκό χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Μάριος Σιουκρής, Εμανουέλλα Σιέρκουλα

και Λευτέρης Σιουκρής

8:40 μ.μ. – 9:00 μ.μ.

Ο Χορευτικός Όμιλος ΠΥΡΓΩΝ

παρουσιάζει λαϊκούς και μοντέρνους χορούς

Χοροδιδασκαλία: Έλενα Σάββα, Γιώργος Καμηλάρης

9:05 μ.μ.– 9:25 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΒΑΣΙΛΙΤΖΙΑ

παρουσιάζει ελληνικούς λαϊκούς και μοντέρνους χορούς

Χοροδιδασκαλία: Έλενα Γεωργίου, Κάλια Χατζητοφή

9:30 μ.μ -9:50 μ.μ.

Το Χορευτικό Συγκρότημα ΔΙΓΕΝΗΣ Ορόκλινης

παρουσιάζει παραδοσιακούς ελληνικούς χορούς

9:55 μ.μ. – 10:15 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος Διεθνούς Αστυνομικού Συνδέσμου (Ι.P.A.)

Τοπικό Τμήμα Λάρνακας

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Γιώργος Θεοδούλου

10:20 μ.μ. – 10:40 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΚΑΡΟΤΣΕΡΗΣ Λάρνακας – Χοιροκιτίας

παρουσιάζει ελληνικούς λαϊκούς και παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Αντώνης Αβραάμ

10:45 μ.μ. – 11:30 μ.μ.

Η ΡΕΜΠΕΤΙΚΗ ΚΟΜΠΑΝΙΑ ΦΑ ΤΡΙΑΣ

παρουσιάζει τραγούδια από το ρεμπέτικο ρεπερτόριο

Τραγούδι: Άννα Μοσφίλη

Μπουζούκι: Μάριος Γεωργίου

Κιθάρα /φωνή: Χαράλαμπος Χαραλάμπους

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΜΑΙΟΥ

6:35 μ.μ. – 7:05 μ.μ.

Η Παιδική Σκηνή ΔΩΡΟΥ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗ

παρουσιάζει την παιδική μουσική παράσταση

«Ο Νικολάκης και η παρέα του στον Κατακλυσμό»

7:10 μ.μ. – 7:30 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΖΟΡΜΠΑΣ

παρουσιάζει ελληνικούς, λαϊκούς και λάτιν χορούς

Χορογραφίες: Δημήτρης και Δέσπω Κόνσολου

7:35 μ.μ. – 7:55 μ.μ.

Η Σχολή Χορού DANZANTE

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Αναστασία Ευαγγελίδου

8:00 μ.μ. – 8:20 μ.μ.

To Χορευτικό Συγκρότημα ΚΙΜΩΝ Ξυλοτύμπου

παρουσιάζει νησιώτικους χορούς

Χοροδιδασκαλία: Χριστάκης Κορυζής

8:25 μ.μ. – 8:45 μ.μ.

Ο Λαογραφικός Πολιτιστικός Όμιλος ΤΡΙΔΑΤΑ Λιβαδιών

παρουσιάζει μοντέρνους και λαϊκούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Μάριος Σιουκρής και Άννα Βουκή

8:50 μ.μ. – 9:10 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΜΑΡΙΑΝΝΑ

παρουσιάζει ένα ελληνικό λαϊκό χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Μαριάννα Σαββίδου

9:15 μ.μ. – 9:35 μ.μ.

Ο Χορευτικός Όμιλος ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου

παρουσιάζει κυπριακό παραδοσιακό πρόγραμμα

9:40 μ.μ. – 10:00 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΑΘΑΝΑΣΙΑ

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Γιώργος Θεοδούλου, Θεόδουλος Θεοδούλου

10:05 μ.μ. – 10:25 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΘΑΝΑΣΙΑ

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Γιώργος Θεοδούλου

10:30 μ.μ. – 10:50 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΑΝΤΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

παρουσιάζει αποσπάσματα

από το μιούζικαλ ΜΑΜMΑ ΜΙΑ

Χοροδιδασκαλία: Άντρη Γεωργίου, Χρυστάλλα Κουρούγιαννη

10:55 μ.μ. – 11:15 μ.μ.

O Πολιτιστικός Όμιλος ΜΑΛΛΟΥΡΑ Αθηένου

παρουσιάζει μοντέρνους χορούς

Χοροδιδασκαλία: Ανδρέας Χατζηκυπριανού

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 28 ΜΑΙΟΥ

6:20 μ.μ. – 6:40 μ.μ.

Η ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ του Δήμου Λάρνακας

παρουσιάζει ένα ποικιλο ρεπερτόριο

Διεύθυνση: Δρ. Λουκία Λαζάρου

6:45 μ.μ. – 7:15 μ.μ.

Το Εργαστήριο Καλών Τεχνών ΑΝΔΑΝΩ

παρουσιάζει το μουσικοχορευτικό πρόγραμμα «Μουσικοί πίνακες»

Γενική ευθύνη: Ναταλία Ηλία

Χορογράφος: Γκαλίνα Μπρονιάκ

7:20 μ.μ. – 7:40 μ.μ.

Το STATE of DANCE Dance Studio παρουσιάζει

μοντέρνους και σύγχρονους χορούς

Χοροδιδασκαλία: Νικόλας Πλωμαρίτης, Κάκια Κοφτερού

7:45 μ.μ. – 8:05 μ.μ.

Η Χορωδία του Πολιτιστικού Ομίλου ΒΑΣΙΛΙΤΖΙΑ

παρουσιάζει ένα ποικίλο ρεπερτόριο με ελληνικά και άλλα τραγούδια

Διεύθυνση: Δρ. Λουκία Λαζάρου

8:10 μ.μ. – 8:30 μ.μ.

Χορευτικό πρόγραμμα από τον

Πολιτιστικό Όμιλο ΟΜΟΝΟΙΑ Αραδίππου

με κυπριακούς και λαϊκούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Παύλος Μιχαηλάς,

Λούκας Πάρτου, Δημήτρης Πιτσιλλής

8:35 μ.μ. – 8:55 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΕΛΥΣΩ

παρουσιάζει μοντέρνους χορούς

Γενική επιμέλεια: Άντρη Πανασέτη

9:00 μ.μ.– 9:20 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΛΙΒΑΔΙΩΝ

παρουσιάζει ένα ποικίλο πρόγραμμα

Γενική επιμέλεια: Άντρη Γεωργίου

9:25 μ.μ.– 9:45 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ Ορόκλινης και Συνοικισμού

παρουσιάζει ελληνικούς λαικούς χορούς και hip hop

Χοροδιδσκαλία: Γιάννης Μιχαήλ, Λήδα Βούρκα

9:50 μ.μ.– 10:10 μ.μ.

Το Κέντρο Χορού DANCE IS LIFE

παρουσιάζει μοντέρνους χορούς

Γενική επιμέλεια: Βαλεντίνος Τσάκκαρος

ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΤΡΙΤΗ 29 ΜΑΙΟΥ

6:00 μ.μ. – 6:45 μ.μ.

Παράσταση «Ο σπόρος της ειρήνης»

από την Ομάδα ΚΟΥΚΛΟιστορίες

6:50 μ.μ. – 7:10 μ.μ.

Μουσικό πρόγραμμα με το

συγκρότημα ROCK ALL ROCK

Διδασκαλία: Μάριος Γαβριήλ

7:15 μ.μ. – 7:35 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΚΑΡΟΤΣΕΡΗΣ Αραδίππου – Αλεθρικού

παρουσιάζει ελληνικούς λαικούς και παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Αντώνης Αβραάμ

7:40 μ.μ. – 8:00 μ.μ.

Η Χορευτική Ομάδα του ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

του Δήμου Λάρνακας παρουσιάζει το πρόγραμμα με τίτλο

«Πεντάγραμμο των λαϊκών τραγουδιστών του χθες και του σήμερα»

Χοροδιδασκαλία: Μιράντα Προκοπίου

8:05 μ.μ.-8:25 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΓΙΩΤΑ ΤΟΥΜΑΖΟΥ

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Γιώτα Τουμάζου

8:30 μ.μ. – 8:50 μ.μ.

Η Σχολή Χορού Η ΚΥΠΡΟΣ

παρουσιάζει κρητικούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Μιράντα Προκοπίου και Κώστας Ανδρέου

8:55 μ.μ. – 9:15 μ.μ.

Το Χορευτικό Συγκρότημα ΠΟΕΔ Λάρνακας

παρουσιάζει χορούς Μακεδονίας

Χοροδιδάσκαλος: Δημήτρης Πιτσιλλής

9:20 μ.μ. – 9:40 μ.μ.

Το ΚΕΝΤΡΟ ΝΕΟΤΗΤΑΣ Οδούς

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Έλενα Ανδρέου

9:45 μ.μ. – 10:30 μ.μ.

Η DNC CHARISMA BAND παρουσιάζει

τραγούδια άλλων εποχών

Τραγούδι: Νεφέλη Αντωνίου

Τραγούδι / Βιολί: Χρίστος Κασουλίδης

Κιθάρα: Δημήτρης Κωνσταντίνου

Πλήκτρα: Άννα Χατζηστάθη

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 30 ΜΑΙΟΥ

7:30 μ.μ. – 7:50 μ.μ.

Το Χορευτικό Συγκρότημα του

Πολιτιστικού Ομίλου ΣΥΝΑΠΑΝΤΗΜΑ ΑΓΑΠΗΣ

παρουσιάζει κυπριακούς και ελληνικούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Χριστίνα Δημητρίου

7:55 μ.μ. – 8:15 μ.μ.

ANNA’S SCHOOL OF DANCE

παρουσιάζει μοντέρνους και λαϊκούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Άννα Βουκή

8:20 μ.μ. – 8:40 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΖΟΡΜΠΑΣ Κιτίου

παρουσιάζει ελληνικούς, λαϊκούς και λάτιν χορούς

Χορογραφίες: Δημήτρης και Δέσπω Κόνσολου

8:45 μ.μ. – 9:05 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΚΑΡΟΤΣΕΡΗΣ Λάρνακας – Αγίας Άννας

παρουσιάζει ελληνικούς λαικούς και παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Αντώνης Αβραάμ

9:10 μ.μ. – 10:00 μ.μ.

Η ΦΑΝΗ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ και το 6μελές μουσικό της σχήμα

παρουσιάζουν λαϊκό και έντεχνο ρεπερτόριο

ΕΞΕΔΡΑ ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΟΥ ΚΑΣΤΡΟΥ

ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25 ΜΑΙΟΥ

8:30 μ.μ.

Το Θέατρο Σκιών του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

παρουσιάζει το έργο:

«Ο Καραγκιόζης τραγουδιστής»

{ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}

ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΜΑΙΟΥ

8:30 μ.μ.

Το Θέατρο Σκιών του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΠΑΦΙΟΥ

παρουσιάζει το έργο:

«O Καραγκιόζης και ο Γορίλλας»

{ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}

ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΜΑΙΟΥ

8:10 μ.μ.

Το Θέατρο Σκιών του ΠΑΜΠΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

παρουσιάζει το έργο:

«Ο Ρε Αλέξης και η Σερήνη»

{ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}

ΔΕΥΤΕΡΑ 28 ΜΑΙΟΥ

8:30 μ.μ.

Το Θέατρο Σκιών του ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΦΙΟΥ

παρουσιάζει το έργο:

«O Καραγκιόζης ψήστης λουκουμάδων και όχι μονο»

{ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}

ΤΡΙΤΗ 29 ΜΑΙΟΥ

8:30 μ.μ.

Το Μουσείο – Εργαστήριο Θεάτρου Σκιών ΠΑΦΙΟΣ

παρουσιάζει το έργο:

«O Καραγκιόζης στο λούνα παρκ»

{ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}

ΕΞΕΔΡΑ ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΟΥ ΚΑΣΤΡΟΥ

ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΑΙΔΙΟΥ

με την ευκαιρία της

1ης Ιουνίου, Παγκόσμιας Ημέρας του Παιδιού

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ: ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΜΑΙΟΥ

6:30 μ.μ.

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ

από τον Δήμαρχο Λάρνακας κ. Ανδρέα Βύρα

την Πρόεδρο της Επιτροπής Προστασίας και Ευημερίας

του Παιδιού, Βουλευτή κα Σκεύη Κουκουμά

από την Πρόεδρο των Παιδοβουλευτών Λάρνακας

Κωνσταντίνα Ματθαίου

6:50 μ.μ. – 7:10 μ.μ

Η Χορευτική Ομάδα του ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

του Δήμου Λάρνακας παρουσιάζει κριτικούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Μιράντα Προκοπίου

7:15 μ.μ. – 7:40 μ.μ

Ανάγνωση παραμυθιού

«Η Χορωδία των ζώων»

από τον ηθοποιό ΛΟΥΚΑ ΛΟΥΚΑ

7:45 μ.μ. – 8:05 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΒΑΣΙΛΙΤΖΙΑ

παρουσιάζει λαϊκούς και μοντέρνους χορούς

Χοροδιδασκαλία: Έλενα Γεωργίου, Κάλια Χατζητοφή

8:10 μ.μ. – 9:00 μ.μ.

Το Θέατρο Σκιών του ΠΑΜΠΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

παρουσιάζει το έργο:

«Ο Ρε Αλέξης και η Σερήνη»

{ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}

Γωνιά ενδιαφερόντων, εργαστήρι ζωγραφικής

ΔΩΡΕΑΝ ΧΥΜΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΚΥΠΡΙΑΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25 ΜΑΙΟΥ – ΤΡΙΤΗ 29 ΜΑΙΟΥ

1. Κάδρα

2. Καλαθάς

3. Τσιακούθκια

4. Σκαρπάρης

5. Χειρόμυλος

6. Φρουκάλια – τσέστοι

7. Σαρκές – ταπατζιές – ματσούκες – βούρκες

8. Πιθκιαύλι

9. Ξύλινες δημιουργίες

10. Κομπολόγια

11. Κωμοδρόμος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΜΑΙΟΥ

ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

10:00 π.μ. – 1:00 μ.μ.

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΜΑΙΟΥ

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΝΩ – ΚΑΓΙΑΚ

7:00 π.μ.

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΜΑΙΟΥ

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: OPTIMIST, LASER, GENERAL HANDICAP

10:00 π.μ. – 5:00 μ.μ.

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 28 ΜΑΙΟΥ

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ BEACH VOLLEY

10:00 π.μ.

ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΗΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ (ΦΟΙΝΙΚΟΥΔΕΣ)

ΧΟΡΗΓΟΣ: ΚΕΟ

ΔΕΥΤΕΡΑ 28 ΜΑΙΟΥ

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΛΙΤΖ

10:30 π.μ.

GOLDEN BAY BEACH HOTEL ΛΑΡΝΑΚΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ 28 ΜΑΙΟΥ

ΣΚΑΦΟΙ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

10:00 π.μ.

ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΛΑΡΝΑΚΑΣ (ΦΟΙΝΙΚΟΥΔΕΣ)

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟΥ 2018 ΑΝΔΡΕΑΣ ΛΑΡΚΟΣ

Το σκηνικό της Κεντρικής Εξέδρας

είναι μια εικαστική παρέμβαση

του ζωγράφου

Ανδρέα Παρασκευά

Λάρνακα, 15 μέτρα Χ 5 μέτρα

ακρυλικό σε ξύλο

2015

λεπτομέρεια σκηνικού

ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗΣ ΔΗΜΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟΥ:

ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ ΚΥΠΡΟΥ

ΧΟΡΗΓΟΣ:

ΚΥΠΡΙΑΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ

Παίξε με 100€ bonus, Αγώνες με 0% γκανιότα καθημερινα, Πριμ στο παρολί, Κορυφαίες αναμετρήσεις σε live streaming

 

 

Send this to a friend